Gabriel from Gameloft

Community Manager

Windows Phone
820

utrata konta. March of empires

Mon Nov 19, 2018 9:09 am
Hi Dany1976, we received your message. We'll look into it as soon as possible :)
@K-Dog009, please contact Customer Care team via in game button and they will look into this.
no avatar

Dany1976

Junior Member

Windows PC
8

Re: utrata konta. March of empires

Mon Nov 19, 2018 8:25 pm
Hello, I regained access to the account, thank you and best regards.

Gabriel from Gameloft

Community Manager

Windows Phone
820

Tue Nov 20, 2018 8:26 am
We are glad to hear this 👍
no avatar

Artur Laskowski

Junior Member

Windows PC
15

Thu Feb 21, 2019 1:24 pm
ID is 17789734
I used only the microsoft account. After the reinstallation the game is from the beginning.
I did everything according to the instructions and it still does not work.
no avatar

lewiatan4040

Junior Member

Windows PC
1

Fri Feb 22, 2019 9:02 am
zresetowałem grę pod windows 10. Utworzyło mi się nowe koto i nie mogę powrócić do starego. Proszę o pomoc. Profil: Paxus krolestwo 229; Sojusz dreadguards
no avatar

Danail_Gameloft

Community Manager

Windows PC
10

Fri Feb 22, 2019 2:19 pm
Hello, Artur Laskowski and lewiatan 4040. In order to resolve this issue and restore your progress, you both need to contact our Customer Care team. The best way to do this is via the in-game Customer Care button, which is located in the options menu.
no avatar

wara-piotr

Junior Member

Windows Phone
2

Fri May 03, 2019 6:35 pm
Mój telefon uległ awarii. nie wiem jak odzyskać konto. grałem z konta Microsoft mój login to wara-piotr@live.com login w grze miałem dahakawithin, level 74 . nie wiem co robić. Czy ktoś może mi tu pomóc

Gabriel from Gameloft

Community Manager

Windows Phone
820

Tue May 07, 2019 7:32 am
Hi wara-piotr, on a PC open Microsoft Store and log in with the same Microsoft account as on your phone. After this install the game again and open the game :) Let me know if it works for you :)
no avatar

wara-piotr

Junior Member

Windows Phone
2

Wed May 08, 2019 9:27 pm
zrobiłem tak tak pan napisał , uruchomiłem grę. Zalogowałem się na konto wara-piotr@live.com . Uruchomiłem ponownie grę i nadal pokazuje użytkownika które zostało utworzone przy pierwszym uruchomieniu gry na PC. Nazwa tego konta w grze to Castle.cd95 królestwo 220. mój stary nick w grze to był d@h@k@ królestwo 220 namiary x:346 y:199 . nadal nie wiem co robić bym te konto mógł odzyskać . telefon ma uszkodzony wyświetlacz i nic nie widać na nim. Dlatego nie mogę przenieść konta, czy jest jakaś szansa by je odzyskać ?

I did it that way, you wrote, I started the game. I logged in to the account wara-piotr@live.com. I restarted the game and still shows the user who was created the first time the game was started on the PC. The name of this account in the game is Castle.cd95 kingdom 220. my old nickname in the game was d @ h @ k @ kingdom 220 bearing x: 346 y: 199. I still do not know what to do to make this account recover. the phone has a broken display and nothing can be seen on it. That's why I can not transfer my account, is there any chance to get it back?

Gabriel from Gameloft

Community Manager

Windows Phone
820

Fri May 10, 2019 7:56 am
Hi wara-piotr, I am sorry to hear this :( Please contact our Customer Care team via in game button and they will take a look into this. After you submit your ticket, please share the ticket id here :)